Web Tasarım
Web Yazılım Tasarım

Web Tasarım
FİYAT TEKLİFİ İÇİN HEMEN ARAYIN

Sizi Daha Ön Plana Çıkaracak Estetik ve Uygun Fiyatlı Web Sitesi Tasarımı.

Web Tasarım Nedir? Nasıl Yapılır?
Web tasarımı en basit tabirle; metin ve görsellerden oluşmakta olan web sayfası içeriklerinin belirli bir düzen içerisinde web sitesinin ziyaretçilerine sunulması olarak açıklanabilir. Web sitesi yazılım, web sitesi tasarımı, web tasarım projesi ya da web sitesi yapma gibi tanımlarda web tasarımını karşılamaktadır.
Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Aslına bakarsak bir web tasarımı oluşturmak son derece basit bir iştir. Fakat kaliteli bir web tasarımı oluşturmak oldukça zorlu bir süreci kapsamakta olup, profesyonel kişilerce yapılması gereklidir.
Bu sürecin ilk aşaması proje belirlenmesi olarak değerlendirilebilir. Proje belirlenmesi aşamasında ilk olarak ihtiyaçlar göz önünde bulundurulur. E-ticaret yapılıp yapılmayacağı gibi unsurlar değerlendirilir, rakip firmaların analizi yapılır, web sitesinin hangi alanda yayında bulunacağı ve içeriklerin türü gibi konularda karar kılınır. Kısacası hazırlık aşamasıdır.
Projenin belirlenmesinin ardından firma ya da markanın online ortamlardaki kurumsal kimliği oluşturulur. Bu noktada yapılan şeyler firma renklerini ve hizmet alanını yansıtan, özgün ve dikkat çekici bir logo oluşturulması ve web sitesinin görünümü gibi grafik tasarım çalışmaları yapılır. Ardından ise kodlama aşamasına geçiş yapılır. Kodlama aşaması web tasarımının en çok profesyonellik isteyen aşamalarından bir tanesidir. Mobil uyumlu web sitesi gibi özelliklede tam olarak bu noktada web sitesine eklenmektedir. Bu aşamada içerik yönetim sisteminin web sitesine entegresi gibi işlemlerde yapılmaktadır. Ardından web sitesinin yayına alınması aşamasına getirilir. Seo uyumlu web site gibi ihtiyaçların karşılanması için tüm bu adımlar titizlikle ve profesyonel bir şekilde ele alınmalıdır.
Web Tasarımı Neden Yapılır?
Web tasarımının amacı; web sitesi sahibi ve ziyaretçiler arasında karşılıklı fayda sağlayacak olan platformların oluşturulması şeklinde açıklanabilmektedir. Web tasarımı tek bir nedene bağlı olarak yapılacak bir iş değildir. Web tasarımı yapılması ihtiyacını ortaya çıkartan birçok şeyden söz etmek mümkün. Web tasarımı yapılmasının başlıca sebepleri arasında şunlar sayılabilir;
Kurumsal tanıtım amaçlı web sitesi oluşturmak
Ticari amaçlı, ürün satışı ya da tanıtımına dair web sitesi oluşturmak
Haber, kişisel blog ya da sosyal medya amaçlı web sitesi oluşturmak
E-ticaret ya da online satış için web sitesi açmak

Teklif vermek veya fiyat almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Referanslar