E-Ticaret
Güngören Web Yazılım Tasarım

E-ticarete atılmak istiyor ve e-ticaret için uygun bir web tasarım arıyorsanız doğru adrestesiniz


E-ticaret nedir sorusu son günlerde birçok kişi tarafından sık sık soruluyor. Son yıllarda büyük bir hızla gelişen ve gelişmeye devam eden teknoloji, yaşam tarzımı ciddi anlamda değiştirdi. Tüketim alışkanlıklarımız ve iş yapma anlayışımızda teknolojinin sayesinde değişti ve dijital ortamlarda temellenmeye başladı. Tüketiciler artık birçok ürün ve hizmet reklamını dijital ortamlar üzerinde görüyor, bir ürün hakkında bilgi alınmak istendiği takdirde internette aratıyor. Bir ürünü almadan önce ya da aldıktan sonra internet ortamında ürün hakkında araştırmalar yapıyoruz. Hal böyle olunca e-ticaret, tüketim ve iş alışkanlıklarımızı değiştiren yeni bir tarz olarak ortaya çıktı.
E-ticareti kabaca tanımlamak gerekirse; mal ya da hizmetin elektronik ortamlar üzerinden satılması, dağıtılması ya da reklamının yapılması olarak açıklayabiliriz. Daha net bir tanımla e-ticaret, herhangi bir alışverişin çeşitli ödeme yöntemleri kullanılarak bir mobil ortam ya da internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmesidir diyebiliriz
E-ticarete atılmak istiyor ve e-ticaret için uygun bir web tasarım arıyorsanız doğru adrestesiniz. Dizayn Kent olarak sizlere profesyonel web tasarımı hizmetleri sunmaktayız.

E-ticaretin Amacı Nedir?

Mobil uyumlu web site gibi ortamlar üzerinden gerçekleştirilmekte olan e-ticaretin amacı ürün ya da hizmeti müşteriye mümkün olan en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktır. E-ticaret sayesinde satıcılar pazar potansiyellerini ve hacimlerini arttırıp, daha büyük bir hedef kitleye erişme şansını elde ederler. Öte yandan tüketiciler ise daha zorlu bir rekabet ortamının olması nedeniyle ortaya çıkan uygun fiyat, geniş ürün portföyü, çeşitlendirilmiş ödeme yöntemleri ve kaliteli teslimat gibi faydaları elde ederler.

E-ticaret Avantajları Nelerdir?

E-ticaret birçok avantajı beraberinde getiriyor. Öncelikle tıpkı dünyanın doğal sınırları olduğu gibi firmalarında hizmet sundukları alanları kısıtlıdır. Fakat e-ticaret ile bu sınırlar ortadan kalkıyor. Bu da sektörün büyümesini beraberinde getiriyor. Satıcılar, kitleleri genişletirken; alıcılar, daha fazla satıcıya ve çok daha fazla ürün seçeneğine daha hızlı bir şekilde erişebiliyor. Diğer yandan satıcıların fiziksel ticarete kıyasla masrafları ciddi anlamda düşüş gösterdiği için tüketicilere daha uygun fiyat teklifleri sunabiliyor. Kısacası; e-ticaret, genel olarak pazarı çok daha etkin bir hale getiriyor
Teklif vermek veya fiyat almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Referanslar