Loading...

DİZAYNKENT

Sosyal Medyada Daha Yüksek Tıklanma

Sosyal-Medyada-Daha-Yuksek-Tiklanma-Icin-Grafik-Tasarimlarda-Dikkat-Edilmesi-Ger
Sosyal Medyada Daha Yüksek Tıklanma İçin Grafik Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • 8 / EYLÜL / 2017
  • Admin
Sosyal medya, birçoğumuzun günde 2 saatin üzerinde vakit harcadığı ve keyifli zaman geçirdiği yeni bir platform sunuyor. Sosyal medyada harcanan zamanın televizyona kıyasla daha uzun olması sebebi ile markalar, sosyal medyayı aktif kullanarak daha düşük maliyetlerle daha yüksek performans alabildikleri reklamlar yapabiliyor. 
Sosyal medyada daha yüksek tıklanma alan grafik tasarımlar sayesinde, reklamınıza harcadığınız bütçenin getirisini arttırabilir ve çok daha fazla kullanıcıya ürünlerinizi ya da kampanyalarınızı tanıtabilirsiniz. 

Sosyal Medyayı Aktif Kullanmalısınız


Tüketicilerin uzun zaman geçirdiği sosyal medya platformlarını aktif ve doğru şekilde kullanan markaların gelirlerinde de artış kaydediliyor. Kişinin rahat ve keyifli olduğu bir anda gösterilen reklamınız, bilinçaltına çok daha kolay erişiyor ve alışveriş kararının verilmesi daha hızlı şekilde gerçekleşiyor. 
Ülkemizde sosyal medyayı aktif olarak kullanan pek çok marka bulunuyor. Özellikle yiyecek içecek grubunda sosyal medya platformlarında milyonlara ulaşan takipçileri olan markalar, doğru zamanlama ile yapılan paylaşımlar sayesinde satış gelirlerini de katlıyor. 

Sosyal Medyadan Tıklama Almak İçin Grafik Tasarımlarda Dikkat Etmeniz Gerekenler


Sosyal medyada yapacağınız tüm işlemler, görsel ve açıklayıcı bilgi bakımından tatmin edici düzeyde olmalıdır. Ancak tıklanma oranlarınızı arttırmak için grafik tasarımlarınızda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunuyor. 
Kullandığınız tasarımların, tanıttığınız ürün veya hizmet ile doğrudan alakalı olması oldukça önemli. Ancak görsellerinizin kullanıcılarda merak uyandırması, tıklanma oranınızı arttıracak özelliklerden biri. 
Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tamamlayıcı özellikleri ile ilgili de grafik tasarım çalışmalarından yararlanabilirsiniz.
Örneğin bir sakız markası, ağız kokusu ile ilgili çalışmalar kullanabilir. 

Bir diğer önemli nokta da, paylaşımınız ya da reklamınız tıklandıktan sonra kullanıcının yönlendirildiği sayfanın görsel ile uyumlu olmasıdır. Kullandığınız görsel ile yönlendirme sayfanızın birbirinden farklı olması, hemen çıkma oranlarınızı arttırarak markanıza zarar verecektir. 

Canlı renkler ve dikkat çekici tasarımlar, kullanıcıların paylaşımınızı fark etmesini sağlar. Özellikle giyim, kozmetik ve aksesuar alanlarında faaliyet gösteren markalar ile hizmet sektörü için görsellerinizin dikkat çekici olması oldukça önemlidir. 

Kampanya tanıtımlarınızda fayda bilgilerinin de görsel üzerinde belirtilmesi, kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Paylaşımlarınızda ve reklamlarınızda kullanıcıların öncelikle gördüğü metinleriniz değil, görselinizdir. Bu nedenle indirim oranınızı ya da kampanyanızın değer bakımından en yüksek özelliğini de görsel üzerinde belirtmeye özen göstermelisiniz.