Loading...

DİZAYNKENT

MOBİL UYUMLU SİTELER

SITELERIN-MOBIL-UYUMLU-OLMASININ-ONEMI
SİTELERİN MOBİL UYUMLU OLMASININ ÖNEMİ
  • 10 / AĞUSTOS / 2017
  • Admin
Bugün internet, gerçek anlamda yediden yetmişe herkesin elinin altında. İşi olsun veya olmasın herkes gününün büyük bir çoğunluğunu internette geçiriyor. Kimisi film izliyor, kimisi mesajlaşıyor, kimisi işini yapıyor, kimisi de sosyal medyada dolanıyor. Öyle veya böyle herkes bir şekilde internet ile haşir neşir oluyor. 

Hal böyle olunca internet, insanlara ulaşmada bir araç haline geldi. Önceleri bu araç televizyonken şimdileri internet oldu. Birçok girişimci işini sanal ortama taşıyor, ekmeğini buradan kazanıyor. Örneğin, A şirketi satacağı ürünü kurduğu marketinde satmaktansa kurduğu internet sitesi üzerinde satmayı tercih ediyor çünkü orada milyonlarca insan var. İnternet dünyasını işlek bir cadde olarak düşünebilirsiniz. Herkes marketini böylesine kalabalık bir caddede açmak ister doğal olarak. 

Siz de böyle bir girişimciyseniz ve paranızı internetten kazanmayı düşünüyorsanız size vereceğimiz küçük bir tüyo var: sitenizi mobil uyumlu tasarlatın! 

Neden mi? İşte küçük ama çok önemli cevabı:

Kullanıcıların büyük çoğunluğu internet erişimini mobil cihazları üzerinden sağlıyor.
 Evet, elde edilen son verilere göre dünya üzerinde internete erişim sağlayanların yarısından fazlası mobil cihazı ile bu erişimi gerçekleştiriyor. Bu bilgi göz önünde bulundurulduğunda tasarlanacak sitelerin mobil uyumlu olması kritik bir önem taşıyor. 
Bunu şöyle düşünün: Mobil cihazınız ile x bir siteye girdiniz. A, o da ne öyle! Sitenin yarısı var yarısı yok veya hepsi görünüyor ama çok küçük bir boyutta. Bu, o sitenin mobil uyumlu olmadığı, sadece masaüstüler için tasarlandığı anlamına gelir. Şimdi size soruyorum; böyle bir sitede bir saniye bile olsa durur muydunuz? Şahsen ben durmaz, bir daha o siteye uğramamak üzere çıkardım. Sizin de öyle yapacağınızdan eminim. 

Durum bundan ibaret. Trafiğin çoğu mobil cihazlardan geliyor ve siteniz mutlaka ama mutlaka mobil uyumlu olmak zorunda. 
Biz de dizaynkent.com olarak siteleriniz mobil uyumlu tasarlıyoruz. Kapımız her zaman sizlere açık olacaktır!